PODROZ DO WIECZNOSCI

 

Twoja droga do Raju lub Piekła

 

Grób: To jest pierwszy stopień do wieczności: studnia ognia dla hipokrytów i niewierzących i ogród dla wierzących. Poznaliśmy przez wiele narracji, które mówią o karze w grobie za rożnego rodzaju akty nieposłuszności. Wśród nich sa: nie oczyszczanie się dokładnie z moczu, opowiadanie historii w celu siania zamętu miedzy ludźmi, świadome spanie podczas niektórych modlitw (obowiązkowych), porzucanie Koranu, cudzolustwo i zdrada, homoseksualność, odsetki i lichwa, nie spłacanie długów i inne grzechy. Zbawienie od tej kary można osiągnąć poprzez wykonywanie dobrych uczynków szczerze tylko dla Allah, poprzez szukanie zbawienia u Allah przed Jego kara, przez recytowanie Soorah al.-Mulk (67), i poprzez inne czyny. Ci którzy sa chronieni przed ta kara i jej nie odczują sa miedzy innymi: męczennicy, ci którzy umarli podczas straży wartowniczej, ci którzy umarli w piątek (al.-Jumuah), ci którzy umarli podczas porodu i inni…

- To jest rozległy róg, w który będzie dmuchał anioł Israfeel , który czeka na rozkaz. Ten pierwszy jest nazwany Podmuch Szoku/Przerażenia: Allah powiedział: W tym Dniu, kiedy zadmą w trąbę, ci, którzy są w niebiosach i na ziemi, będą przerażeni- z wyjątkiem tych, których Allah zechce oszczędzić -…” (27:87) i wszystko będzie zniszczone. Następnie po czterdziestu latach, zadmą w niego ponownie, Podmuch Zmartwychwstania, jak Allah powiedział: „Następnie zadmą w nią po raz drugi- i oto oni będą stać i patrzeć” (39:68)

 

Zmartwychwstanie: Allah ześle ulewę i ciała wyrosną (z kości ogonowej), i będą nowym stworzeniem, tym które nigdy nie umrze. Będą wskrzeszeni nieobrzezani i nadzy. Będą w stanie widzieć aniołów i dżinów, i będą wskrzeszeni adekwatnie do swoich czynów.

 

Wielkie Zgromadzenie: Allah zgromadzi wszystkie stworzenia do rozliczenia. Będą w szoku, odurzeni jakby pijani, w ten przeogromny dzień, którego długość będzie pięćdziesiąt tysięcy lat. Ich czas na ziemi będzie się im wydawał jakby nie był dłuższy niż znikoma godzina. Słońce będzie blisko na jedna mile, i każdy będzie się pocił adekwatnie do swoich uczynków. Tyranie, tak samo jak ci słabi, którzy za nimi podążali zaczną się spierać. Każdy niewierny będzie klucil się ze swoim diabłem –opiekunem, Szatanem, i nawet jego własnymi członkami, i każdy będzie przeklinał drugiego. Ci niesprawiedliwi przestępcy będą gryźli swoje ręce (z wyrzutów sumienia). Piekło będzie przyciągnięte przed nimi przez 70 tysięcy lin, każda lina trzymana przez 70 tysięcy aniołów. Gdy niewierni zobaczą Piekło, będą chcieli wykupić się ze swojej kary, lub aby mogli być powroceni w proch ( aby uciec od nadchodzących tortur). Ci nie posłuszni (z wierzących) będą ukarani. Na przykład: ten który odmówił zapłacenia nakazanej jałmużny(zakah) będzie miał pieniądze, które odmówił zapłacić odciśnięte na sobie jak żelazne pręty. Ci zadufani/ aroganccy będą wskrzeszeni jak mrówki ( aby być zdeptanymi). Ci zdradliwi zdrajcy, przeniewiercy, bandyci będą zdemaskowani. Złodzieje przyjdą z tym, co ukradli (dla wszystkich aby zobaczyli). Po krotce, wszystko co ukryte będzie przywrócone na jaw. Jeśli chodzi o tych prawych, ten dzień nie będzie ich przerażał, i minie jak wykonywana przez nich modlitwa dhuhr.

 

Wstawiennictwo(Shafa’ah): Jest specjalna prośba wstawiennicza od Proroka Muhammada(pzn) dla wszystkich stworzeń, gdzie wstawi się on o zakończenie tego wielkiego ucisku i rozpoczęcie sadu. Będą również inne formy prośby wstawienniczej od innych stworzeń, jak na przykład proroków, o wyciągniecie wierzących z Piekła i o podwyższenie ich poziomu w Raju.

 

Sąd(Hisaab): Ludzie będą zaprezentowani przed ich panem w grupach, aby ich czyny były obejrzane i aby byli pytani/sadzeni. Będą również pytani o ich Zycie, ich młodość, ich bogactwo, ich wiedze i ich odpowiedzialności, błogosławieństwa, które otrzymali, ich możliwości widzenia, słyszenia i inteligencji (jak kazy był wykorzystany i wydatkowany). Niewierni i hipokryci będą wzięci pod uwagę na oczach całego stworzenia, aby ich skarcić, aby udowodnić ich winę, i dla ludzi, ziemi, dni, nocy, bogactwa, aniołów i ich własnych członków(kończyn) aby byli świadkami przeciwko nim. Oni przyznają się do swoich grzechów i uświadomią sobie je. Jeśli chodzi o wierzących, każdy będzie miał dana prywatna sesje gdzie przyznają się oni do swoich grzechów przed Allah, az do, momentu gdzie będą myśleli, ze będą zniszczeni, i będzie im powiedziane: „ Ukryłem je dla ciebie na świecie, i wybaczę ci je dzisiaj”. Pierwsi do sadzenia będą naśladowcy/ zwolennicy Proroka Muhammada(pzn). Pierwszym aktem czci branym pod sad będzie odprawianie obowiązkowych modlitw. Pierwsze spoty brane pod sad będą te, które pociągały za sobą przelanie krwi.

 

Wydawanie zwojów uczynków: Następnie zwoje które odnotowały czyny każdej osoby będą rozdane. To będą zaświadczenia „w których żaden największy czy najmniejszy uczynek nie będzie pominięty”. Wierzący dostana swoje zwoje w prawa rękę, gdzie niewierzący i hipokryci dostana swoje zwoje w lewa rękę zza pleców.

 

Waga (Meezan): Czyny będą ważone na wadze, po to aby każdy mógł być nagrodzony według swoich zaslog. Ta waga jest prawdziwa maszyna z dwoma rękoma/ szalami, gdzie czyny które były szczerze wykonane dla Allah i adekwatnie do prawa Islamu będą uczynione ciężkimi. Niektóre z tych czynów, którym będzie nadany wielki ciężar to wypowiadanie Laa ilaaha ill-Allah(nikt nie jest wart czci jak tylko Allah), dobry charakter, pamiętanie o Allah, poprzez mówienie Al.-Hamdu llilah (chwała Allah), Subhaan-Allahi wa bi hamdih (wszelka chwała należy do Allah) i Subhaan-Allahil-Azeem (Chwała niech będzie Allah, Wspaniałemu) Allah da i zabierze dobre i złe uczynki niektórych ludzi innym ludziom, za zło które uczynili w życiu

.

Zbiornik(Haud):Wierzący podejdą do zbiornika wodnego. Ktokolwiek pije z niego nigdy nie będzie spragniony. Dla każdego proroka jest specjalny zbiornik; a największy jest ten Proroka Muhammada(pzn). Jego woda jest bielsza niż mleko, słodsza niż miód i bardziej pachnąca niż perfumy. Jego naczynia sa zrobione ze złota i srebra, których liczba jest jak liczba gwiazd; jego długość jest jak dystans od Jerozolimy w Palestynie Az do Aden w Jemenie. Woda z tego zbiornika wypływa z rzeki w Raju zwanej „Al.-Kauthar” – danej Prorokowi Muhammadowi (pzn).

 

Sprawdzian dla Wierzących: Przy końcu Dnia Zgromadzenia, niewierzący podążą za bożkami i idolami których kiedyś czcili. Oni wezmą swoich zwolenników za sobą do Piekła grupami jak stada owiec albo na nogach, albo będących ciągniętymi twarzami po ziemi. Wówczas tylko wierzący i hipokryci (udającymi, ze jednymi z nich) będą czekali, i Allah przyjdzie do nich i zapyta:” Na co wy czekacie?, Oni odpowiedza: My czekamy na naszego Pana”. Wówczas Allah pokaże im Swoje Nogi (Al-Saaq - obiecany znak) na co oni wszyscy upadną do czolobicia oprócz hipokrytów, ponieważ Allah powiedział: W Dniu, kiedy odsłonią się nogi i kiedy wezwani do oddania pokłonów nie będą mogli tego uczynić” (68:42). Wówczas oni za Nim podążą i Most (Siraat) zostanie umieszczony (ponad Piekłem), i Allah da wierzącym ich światło, a ociemni światło hipokrytom.

 

Most(Siraat):Jest to most rozpostarty ponad Piekłem, który każdy wierzący musi przejść aby dostać się do Raju, Prorok Muhammad(pzn) opisał go tak: „ten który rozprasza i sprawia, ze jeden traci równowagę i potyka się. Na nim sa zaciski i haczyki jak ciernie drzewa Sa’daan… Jest węższa niż włos, i ostrzejsza niż ostrze miecza…”(Muslim) Wierzący będą mieli dawane światło adekwatnie do ich czynów, największy będący tak wielki jak góra, a najmniejszy będzie jak czubek palca. To będzie oświetlać ich drogę, a następnie przejdą przez Drogę adekwatnie do swoich czynów, wierzący przejda jak mgnienie oka, błysk, wiatr, ptak, szybki Kon, lub jeźdźca (lub idąc lub na czworakach). Niektórzy przejdą bezpiecznie, inni będą podrapani przez haki, a inni będą wciągnięci do Piekła(al.-Bukhari i Muslim). Hipokryci nie będą mieli żadnego światła; oni się odwrócą, ale ściana będzie postawiona pomiędzy nimi i wierzącymi. Mimo iż będą pragnęli przejść przez Most bezpiecznie, wpadną do Piekła.

 

Piekło: Niewierzący, hipokryci i niektórzy nieposłuszni wierzący wejdą do Piekła. Na każdych tysiąc, 999 wejdzie do Piekła. Ma siedem bram. Gorąco Piekła jest siedemdziesiąt razy większe niż najgorętszy ogień na ziemi. Ciało niewiernego urośnie aby mógł bardziej odczuć tortury: dystans pomiędzy jego ramionami będzie jak trzy dni podróży, a rozmiar jego trzonowego zęba będzie wielkości góry Uhud. Jego skora będzie zrobiona groba i będzie odnawiana, po każdym spaleniu się, nowa skora aby powiększyć ból zadawanej tortury. Ich napojem będzie wrzątek, który będzie parzył ich żołądki. Ich jedzeniem będzie Zaqqum, nadmiernie gorzki, w dodaniu do płukania ran i ropy mieszkańców Piekła. Najmniejsza kare wśród nich będzie miał dwa płonące węgle na spodach stop, i poprzez to jego mozg będzie się gotował. W Piekle, ich skory będą się paliły, i będzie topienie, obrywanie, ciągniecie i używanie łańcuchów i zamków. Najgłębsza dziura będzie tak głęboka jakby siedemdziesiąt lat spadającego ciała. Paliwem Piekła będą niewierni i kamienie(bozki), ich wiatr jest trucizna, jego cieniem jest okrutny żar, i ich ubraniem jest ogień. Pożre wszystko i nic nie zostawi. Będzie ryczeć i jęczeć groteskowo spalając naskórek i sięgając głębiej do kości i w głąb umysłu.

 

Granica: Prorok (pzn) powiedział: „Wierzący ostatecznie będą wybawieni z Piekła i przyjdą na Granice(Qantarah) pomiędzy Rajem i Piekłem. Tutaj będą rekompensować jedni drugim, za niesprawiedliwości i zbrodnie, którymi dosiegneli się nawzajem na tym świecie. Po tym jak zostaną oczyszczeni, będą wprowadzeni do Raju. Na tego w Którego Rekach jest dusza Muhammada, każdy z was będzie znal swoje miejsce zamieszkania w Raju lepiej niż zna swoje miejsce zamieszkania na świecie” (al.-Bukhari)

 

Raj(Jannah): Raj jest ostatecznym miejscem zamieszkania wierzących. Jego cegły sa ze złota i srebra, a jego betonem sa perfumy. Jego kamieniami sa perły, a kurzem jest szafran. Ma osiem bram, a każda otwiera się do rozmiaru trzy dniowej wyprawy, nawet wówczas będzie zatłoczona przybyszami. Ma sto stopni, pomiędzy każdym stopniem, a następny jak to co jest pomiędzy niebem a ziemia.

Firdous jest najwyższym miejscem, i z tego miejsca wypływają rzeki Raju. Dachem Raju jest Tron Allah, Miłosiernego w Życzliwości. Jego rzeki sa z miodu, mleka, wina i wody, tryskającego bez źródeł, i wierzący będzie mógł sprawić aby płynęły tak jak tego zechce. Owoce Raju sa trwale/nieustanne, blisko i łatwe do sięgnięcia. Sa w Nim namioty rzeźbione perłami szerokość każdego jest sześćdziesiąt mil, i wierzący będzie miał żonę w każdym rogu. Mężczyźni będą dojrzali ale młodzi, bez brod. Ich młodość nigdy nie zaniknie a ich ubrania nigdy się nie zniszczą. Nie będą oddawać moczu ani kału, ani żadne nieczystości nie będą z nich wychodzić. Ich grzebienie będą ze złota, a ich pot będzie jak perfum. Kobiety Raju sa wszystkie pięknymi dziewicami w wieku podobnym do ich towarzyszy. Pierwszym, który wejdzie do Raju będzie Prorok Muhammad(pzn), a po nim Prorocy. Najniżsi z mieszkańców Raju zapragną i będzie im dane cokolwiek chcą dziesięciokrotnie więcej. Ich sługami jest wieczna młodzież, jak perły. Oczywiście największym szczęściem Raju będzie widzenie ich Pana Allah, i Jego upodobanie w nich, i ich mieszkanie po wieki w Raju

 

zrodlo: ksiazka "the explanation of the Last Tenth if the Noble Qur'an" -Qatar Islamic Cultural Center.

strona zalozona 15/03/2011

wszystkie Tlumaczenia z jezyka angielskiego dokonala: Malgorzata Tomczak.

 

Kontakt:

Please enter the code:

Note: Please fill out the fields marked with an asterisk.